Старс губят 7-ми пореден мач 1, губейки с 3-2 от Ойлърс във 2-ро продължение във финала на Запад
AP News | 2024-05-24 | 09:08:34

ДАЛАС (АП) — Далас Старс получиха равен гол от Тайлър Сегуин в края на регулярния период, след което имаха четири минути мощна игра в началото на продълженията в мач 1 от финала на Западната конференция.

Това все още не беше достатъчно, за да ги предпази от седмата им поредна загуба в началото на серията от 2022 г. насам, като капитанът на Едмънтън Конър Макдейвид отбеляза 32 секунди след началото второто продължение, което донесе победа на Ойлърс с 3-2 в четвъртък вечерта.

Поредицата от загуби в началния мач включва и трите мача 1 у дома през този постсезон, като Старс се възстановяват в първите кръгове тази година, като повалиха извади последните двама шампиони на Купа Стенли.

„В един перфектен свят бихме искали да спечелим мач 1. Бихме искали да спечелим и всяка серия в четири поредни серии, но това не се случва,“ Stars каза треньорът Пийт ДеБоер. „Основното е, че трябва да намериш начин да оцелееш и да продължиш напред. Трябва да паркираме тази игра. И преди сме били в тази ситуация.“

Джейсън Робъртсън отправи удар, който се отби от гредата по време на удълженото разиграване на силите в продълженията, което дойде, след като Макдейвид получи двойна малка дузпа за висок стик, оставил Мат Дюшен с кръв по устните.

„Очевидно е, че трябва да вкарате, този двоен минор“, каза DeBoer. „Това вероятно е играта точно там.“

Звездите завършиха 0 за 5 в силовата игра, включително четири удара към вратата с предимство в продълженията.

Сегуин, който отбеляза и двата гола за Звездите, имаше дълга ръка малко над шест минути в продължителното време, когато вратарят Стюарт Скинър замахна с пръчката си от въздуха и в тълпата.

„Мислех, че изиграхме добър хокей“, каза Сегуин. „Ако беше мой избор, щяхме да започнем два дни по-рано. Беше хубаво да получим малка почивка, но почивката стана малко дълга.“

Далас приключи серията си от втория кръг с двойна победа с продължения срещу Колорадо в мач 6 миналия петък вечер.

Звездите се върнаха, за да спечелят тази серия, след като Avalanche спечелиха откриването с 4-3 в продълженията. Далас всъщност започна този постсезон, като загуби първите си два мача у дома срещу Вегас, миналогодишния шампион на Купа Стенли, преди да изиграе седем мача и след това да се преобърне направо във втория кръг.

Мач 2 е събота вечер в Далас, където Старс са с 3-5 този постсезон.

След като се класираха за плейофите като осми поставени през 2022 г., Звездите изпуснаха първия мач срещу Калгари, преди да наложат мач 7 в тази серия от първи кръг, която загубиха в продължения на пътя. Те изминаха три кръга през последния следсезон, отпадайки всеки път в мач 1.

Когато го попитаха защо първият мач беше толкова труден, Сегуин отговори: „Ако знаех, че щях да обещая, че вероятно щяхме да го променим.“

Единственият начин звездите ще получат още един този следсезон, ако се завърнат отново — както направиха четири от предишните шест пъти — и стигнат до финала за Купа Стенли.

„Мисля, че имахме няколко мача 1, в които наистина го усетих и снесох няколко яйца“, каза Сегуин. „Тази вечер не беше така. Това беше малко по-различно. Така че да, има много неща, върху които да надградя.“